Konkurs dla Studentów!
Masz pomysł na innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie B+R (badawczo-rozwojowej) i chciałbyś pomóc w rozwoju lokalnym, małym i średnim przedsiębiorstwom?
Weź udział w Konkursie Innowacyjności "Projekty R&D w MŚP" – Twój Klucz do Rozwoju! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
W konkursie można brać udział indywidualnie lub w grupie maksymalnie trzech osób. Jego celem jest między innymi zaproponowanie innowacyjnego i możliwego do wdrożenia rozwiązania w dziedzinie B+R dla konkretnego przedsiębiorstwa z naszego regionu.
Konkurs będzie przebiegać trzyetapowo. W pierwszym etapie, który trwać będzie od 23 listopada do 18 grudnia odbędzie się bezpłatne szkolenie online "R&D dla MŚP", które podpowie, jak skutecznie poszukiwać innowacyjnych rozwiązań w zakresie B+R. W drugim etapie trzeba będzie wybrać konkretne przedsiębiorstwo oraz swój obszar pracy, a następnie przygotować część opisową proponowanego rozwiązania. Czas na to będzie od 19 grudnia do 29 lutego 2024 r. Pięć najlepszych prac zostanie zakwalifikowanych do kolejnego etapu. Etap trzeci, finałowy zaplanowany jest na okres od 1 kwietnia do 31 maja 2024 r. W tym czasie trzeba będzie przygotować ostateczną prezentację lub film, prezentujące projekt. Studenci będą mieli możliwość konsultacji swoich projektów ze wskazanym specjalistą w zakresie projektów B+R. Następnie odbędzie się gala finałowa, podczas których trzeba będzie zaprezentować prace konkursowe przed Komitetem oraz publicznością.
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 22 listopada poprzez formularz online dostępny na stronie Instytutu Zarządzania
https://iz.upsl.edu.pl/instytut-zarzadzania/studenci/ogloszenia
Udział w konkursie pozwoli rozwinąć umiejętności B+R, zdobyć praktyczne doświadczenie oraz pozwoli na nawiązanie kontaktu z lokalnymi przedsiębiorcami. Na stronie Instytutu Zarządzania znajduje się też regulamin konkursu. Dodatkowych informacji udziela także dr Anna Rychły-Lipińska z Instytutu Zarządzania, e-mail: anna.rychly-lipinska@upsl.edu.pl
Konkurs zorganizowany został w ramach międzynarodowego projektu 3LoE.