Zasoby elektroniczne
BEZPŁATNE PUBLIKACJE WYDAWNICTWA NAUKOWEGO UNIWERSYTETU POMORSKIEGO W SŁUPSKU
Wydawnictwo Naukowe UP w Słupsku rozpoczęło udostępnianie w otwartym dostępie publikacji, które zostały wydane co najmniej 10 lat temu. Bezpłatne publikacje z różnych dziedzin nauki można przeczytać tutaj:
https://wydawnictwo.upsl.edu.pl/31-bezplatne-publikacje
ARIANTA
Baza indeksująca polskie czasopisma elektroniczne naukowe i branżowe.
ASFA: AQUATIC SCIENCES AND FISHERIES ABSTRACTS
Baza z zakresu nauk wodnych i rybołówstwa (dostęp w Bibliotece Uczelnianej oraz w sieci komputerów UP).
EUROPEJSKI MATEMATYCZNY SERWIS INFORMACYJNY
Baza z zakresu matematyki.
FEDERACJA BIBLIOTEK CYFROWYCH
Agregator ułatwiający odnalezienie zasobów cyfrowych dostępnych poprzez Internet w polskich rozproszonych bibliotekach cyfrowych.
IBUK Libra
Czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych z różnych dziedzin nauki (dostęp w Bibliotece Uczelnianej, sieci komputerów UP oraz z dowolnego urządzenia z Internetem po uzyskaniu kodu w Oddziale Informacji Naukowej BU).
LEGIMI
Platforma z ebookami: literatura obyczajowa i piękna, poradniki, literatura popularnonaukowa i wiele innych wartościowych publikacji. Szczegółowe informacje: https://www.upsl.edu.pl/biblioteka-uniwersytetu-pomorskiego-w-slupsku/aktualnosci/legimi
LEGALIS
System informacji prawnej Wydawnictwa C.H. Beck aktualizowany codziennie w wersji on-line (dostęp w Bibliotece Uczelnianej oraz w sieci komputerów UP).
LEX
Serwis Prawny LEX wydawnictwa Wolters Kluwer to kompletna, aktualizowana baza prawna, orzecznictwa i piśmiennictwa prawniczego (dostęp w Oddziale Informacji Naukowej Biblioteki Uczelnianej).
MATHSCINET
Baza z zakresu matematyki (dostęp w Bibliotece Uczelnianej oraz w sieci komputerów UP).
WIRTUALNA BIBLIOTEKA NAUKI
Licencjonowane zasoby obejmujące następujące bazy: EBSCO, Elsevier, Nature, Science, SCOPUS, Springer, Web of Science, Wiley-Blackwell (dostęp w Bibliotece Uczelnianej oraz w sieci komputerów UP).
Indywidualne konta użytkowników pozwalające na zdalny dostęp do zasobów spoza sieci akademickiej
Elsevier (ScienceDirect, Scopus i SciVal): użytkownik powinien założyć indywidulane konto poprzez opcję “Register” na serwerze sciencedirect.com lub scopus.com (konto jest wspólne dla wszystkich produktów Elsevier), a następnie aktywować zdalny dostęp do zasobów. Powyższe operacje można wykonać poza siecią akademicką, ale aktywacja wymaga wykorzystania adresu email należącego do domeny adresowej instytucji (apsl.edu.pl / upsl.edu.pl).
SpringerLink: użytkownik powinien założyć indywidualne konto przez opcję “Sign up”. Dostęp zdalny będzie automatycznie aktywowany w momencie założenia konta, pod warunkiem, że konto jest zakładane w trakcie połączenia z sieci akademickiej z numeru IP zarejestrowanego do licencji przez instytucję.
Web of Science: użytkownik powinien założyć indywidualne konto przez wybór opcji “Register” pod opcją “Sign in”, co jest możliwe tylko w czasie połączenia z sieci akademickiej z numeru IP zarejestrowanego do licencji przez instytucję i zapewnia automatyczną aktywację zdalnego dostępu na 180 dni.
Wiley: użytkownik powinien założyć indywidualne konto przez opcję “Sign up”. Jeśli operacja ta jest wykonywana z sieci akademickiej z numeru IP zarejestrowanego do licencji przez instytucję, to dostęp zdalny będzie automatycznie aktywowany.
W przeciwnym razie należy przynajmniej raz zalogować się na konto z sieci swojej instytucji, co wystarcza dla aktywacji zdalnego dostępu na 60 dni.
Nature i Science: serwery tych czasopism nie pozwalają niestety na dostęp zdalny spoza sieci akademickiej do pełnych tekstów za pomocą kont użytkowników.