Dofinansowanie dla projektu „Akademia Pomorska 5 plus - rozwój dla jakości!”
19 marca br. odbyła się w Akademii Pomorskiej konferencja prasowa z udziałem podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotra Müllera ws. dofinansowania projektu „Akademia Pomorska 5 plus – rozwój dla jakości!”.
W konferencji prasowej udział wzięli: dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, profesor AP – Rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku i dr Lech Chojnowski, Prodziekan Wydziału Nauk o Zarządzaniu i Bezpieczeństwie AP w Słupsku.
Podniesienie efektywności kształcenia na Akademii Pomorskiej, uruchomienie nowych kierunków studiów, wsparcie działań Akademickiego Biura Karier czy wdrożenie rozwiązań informatycznych do sprawnego zarządzania uczelnią – to tylko niektóre z działań, na które zostanie przeznaczone dofinansowanie przyznane Akademii Pomorskiej w ramach I ścieżki konkursu „Zintegrowane Programy Uczelni”. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Müller przekazał uczelni symboliczny czek na zrealizowanie projektu „Akademia Pomorska 5plus – rozwój dla jakości!”. Środki przyznane uczelni wyniosą łącznie 2 418 714,50 zł.
Zintegrowane Programy Uczelni to projekt Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – agencji wykonawczej Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – którego celem jest rozwijanie szkolnictwa wyższego tak, by mogło ono jak najpełniej realizować aktualne potrzeby społeczne i gospodarcze.
Nowe kierunki studiów, szkolenia dla kadry naukowej i informatyzacja
Realizacja projektu „Akademia Pomorska 5plus – rozwój dla jakości!” obejmie dostosowanie programów kształcenia do rynku pracy, w tym opracowanie i realizację całego cyklu kształcenia dwóch nowych programów na kierunkach – logistyka i dietetyka, a także opracowanie programu kształcenia w języku angielskim na kierunku zarządzanie (na studiach II stopnia). Ponadto dofinansowanie zostanie przeznaczone m.in. na wsparcie Biura Karier Akademii Pomorskiej, cykl szkoleń i kursów z zakresu innowacji dydaktycznych czy podniesienie kompetencji kadry zarządzającej i administracji. Środki finansowane przyznane w ramach konkursu umożliwią także działania związane z informatyzacją uczelni – wprowadzenie systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją i szkolenie pracowników, a także zakup oprogramowania e-learningowego umożliwiającego aktualizowanie przez pracowników uczelni swojej wiedzy i umiejętnościz zakresu skutecznej ochrony przed cybezagrożeniami.